Opis

Jednym z największych przysmaków polskiej kuchni są pierogi. Lepione misternie ciasto z przepysznym nadzieniem w mnóstwie wariantów to sztandarowe danie, które gości w wielu domach od kilku pokoleń. Choć składniki wykorzystywane do produkcji tego przysmaku nie są specjalnie skomplikowane, samo lepienie i gotowanie pierogów często zniechęca do ich przyrządzania. To danie kojarzy się z kuchnią mamy i babci, które najczęściej przygotowują ich bardzo dużo, by nakarmić wszystkie dzieci i wnuki.

Jakie powinny być idealne pierogi? Sprężyste, smaczne i rozpływające się w ustach. Bardzo ważne są proporcje między ciastem a farszem - tego pierwszego nie powinno być zbyt dużo, natomiast nadzienia powinno być tyle, by wszystkie aromaty harmonijnie się ze sobą łączyły, gwarantując pyszne doznania smakowe. W Polsce serwuje się kilka wersji - najwięcej amatorów mają pierogi ruskie, z kapustą i grzybami, a także mięsem. Latem przygotowuje się je na słodko, wykorzystując lokalne, sezonowe owoce. 

Każdy, kto ma ochotę przypomnieć sobie wyniesione  z domu smaki bądź po prostu zjeść smaczny obiad, może zamówić pierogi z dowozem. Na Ursynowie w Warszawie mieści się Bistro Ken, które serwuje przepyszne dania kuchni polskiej. Kucharze kultywują regionalne tradycje i mistrzowsko lepią przepyszne cuda po brzegi wypełnione nadzieniem. Serwuje się tu tradycyjne opcje smakowe, ale i lżejsze propozycje, które ucieszą amatorów bezmięsnych dań - pierogi z soczewicą, a także szpinakiem i serem feta. 

Amatorzy słodkich przyjemności mogą skusić się na pyszną owocową wersję bądź tradycyjne leniwe kluski, które podaje się ze śmietanką. Jak widać, opcji jest naprawdę sporo. Z oferty Bistro Ken powinni skorzystać wszyscy, którzy kochają smaki kuchni polskiej, w ciągu tygodnia nie mają zbyt wiele czasu na samodzielne gotowanie lub po prostu nie lubią lepić pierogów. Atutem skorzystania z oferty tej restauracji są również przystępne ceny - pierogi kosztują od ok. 12 do 15 zł. To naprawdę niska kwota, biorąc pod uwagę jakość i smak posiłku. 

 

Dodaj komentarz

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


Również W Pobliżu:

Ayming Polska Sp. z o.o.

Moniuszki 1A

Warszawa

Zobacz

TanieMilitaria.pl

Lasek Brzozowy 13

Warszawa

Zobacz