Opis

Rozwody zdarzają się coraz częściej. Zgodnie ze statystykami w ten sposób kończy się już niemal 1/3 małżeństw. Warto wiedzieć, jakie czynniki muszą zajść, aby sąd orzekł rozwód. Jednym z wymogów jest rozkład pożycia małżeńskiego w różnych sferach – duchowej, fizycznej oraz gospodarczej. Tak naprawdę decyzja o rozwodzie to dopiero początek. Przed dotychczasowymi małżonkami stoi wiele wyzwań, związanych na przykład z kwestiami majątkowymi. Podczas rozwodu poleca się skorzystanie z usług, jakie świadczą adwokaci. W Pruszczu Gdańskim można powierzyć swoją sprawę rozwodową kancelarii Janusza Behrendta, której oferta została opisana na stronie jb-kancelaria.pl.


Rozwód – co należy przemyśleć?

 

Decydując się na zakończenie małżeństwa, należy przemyśleć wiele kwestii. Do podstawowych należą sprawy związane z majątkiem, czyli jego podziałem, a także sposobem korzystania z dotychczasowego, wspólnie dzielonego lokum. Oprócz tego niezwykle ważną kwestią jest przyznanie władzy rodzicielskiej nad niepełnoletnimi dziećmi, a także zasądzenie alimentów. Warto przy tym pamiętać, że jeśli sąd uzna, że rozwód doprowadzi do tego, że ucierpi dobro wspólnych potomków, to wówczas może go nie udzielić. Niekiedy do rozpadu małżeństwa dochodzi z powodu jednego z małżonków. Dlatego chcąc złożyć wniosek, należy określić, czy chce się uzyskać rozwód bez orzekania o winie, czy też obarczyć nią współmałżonka. Należy podkreślić, że sąd może nie przyznać rozwodu, jeśli z jego wnioskiem wystąpiła osoba odpowiedzialna za rozpad małżeństwa.

 

Pomoc eksperta

 

Doświadczony adwokat pomoże podjąć odpowiednie decyzje we wszystkich kwestiach związanych z ubieganiem się o rozwód. Dzięki temu powód może działać w sposób zgodny z obowiązującym prawem. Powyższa kancelaria działa w niezwykle elastyczny sposób, umożliwiając klientom różne sposobu kontaktowania się, a także zróżnicowane formy uiszczania należności. Kancelaria posiada swoją siedziby w dogodnych lokalizacjach, czyli zarówno w Pruszczu Gdańskim, jak i Gdańsku. Po więcej informacji wystarczy wejść na stronę.

Dodaj komentarz

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Również W Pobliżu:

MKM Paintball

Norwida 17a

Wejherowo

Zobacz

Tapestry

Krzywoustego 27b

Gdańsk

Zobacz