Opis

Czas wakacji to dla wielu firm, a zwłaszcza spółek z ograniczoną odpowiedzialnością okres niezwykle wytężonej pracy. Piętnastego lipca mija bowiem termin składania sprawozdań finansowych do Krajowego Rejestru Sądowego. Dla sporej części przedsiębiorców okazuje się to dużym wyzwaniem. Dlaczego tak się dzieje? Powodów jest przynajmniej kilka. Pierwsze skrzypce gra bez wątpienia brak dostatecznej wiedzy i doświadczenia. W głowie pojawia się szereg różnych pytań, na które czasem trudno znaleźć odpowiedź. Jaki formularz jest najbardziej odpowiedni? Jak właściwie wypełnić poszczególne rubryki? Gdzie złożyć wniosek? Jakie opłaty uiścić? Postaramy się rozwiać przywołane wątpliwości...

 

Zacznijmy od kwestii podstawowych, czyli samego formularza. Wybór zależy od tego, co chcesz przedstawić Sądowi. Jeśli chodzi o samo sprawozdanie finansowe, dobrym rozwiązaniem będzie druk KRS-Z30. Składa się on z czterech części oznaczonych literami alfabetu łacińskiego: A, B, C, i D oraz paru odrębnych rubryk, gdzie należy wpisać nazwę oraz dane sądu rejonowego, do którego kierowany jest wniosek. Część A odnosi się bezpośrednio do samej spółki. Należy w niej podać numer KRS, numer identyfikacji podatkowej, REGON, nazwę i formę prawną firmy. W drugiej części musimy umieścić dane dotyczące wnioskodawcy, adresata korespondencji, a także (ewentualnie) pełnomocnika procesowego. Część C obejmuje informacje o złożonych sprawozdaniach finansowych i innych dokumentach, natomiast ostatnia – załączniki, czyli na przykład dowody uregulowania opłaty sądowej oraz opłaty za ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

 

Wypełniony (odręcznie lub za pośrednictwem komputera), czytelnie podpisany formularz KRS-Z30 wysyłamy pocztą lub doręczamy osobiście do biura podawczego odpowiedniego Sądu. Więcej informacji odnośnie sprawozdania finansowego do Krajowego Rejestru Sądowego razem z ciekawymi ilustracjami znajdziesz na stronie internetowej: podatkiwspolce.pl. Wszystko masz teraz w zasięgu ręki, a dokładniej mówiąc myszki.

Dodaj komentarz

Dnia 2018-07-12 11:29:14 Zuzanna napisał:
Ja zawsze składam KRS- Z30 pod kątem sprawozdania finansowego. Raczej nie robię błędów, ale fajnie, że jest taka stronka gdzie wszystko jest wyjaśnione od A do Z.
Ocena: 5

Również W Pobliżu:

MKM Paintball

Norwida 17a

Wejherowo

Zobacz

Tapestry

Krzywoustego 27b

Gdańsk

Zobacz

MONAO Suknie Ślubne

Jana Pawła II 4C

Gdańsk

Zobacz