Opis

Efektywne leczenie ścięgien czy stawów powinno być poprzedzone odpowiednim rozpoznaniem schorzenia. Aktualnie najczęściej wykorzystywanym i zarazem przynoszącym najlepsze skutki sposobem na prawidłową diagnostykę jest ortopedyczne badanie ultrasonograficzne.

Niepubliczny zakład opieki zdrowotnej Rehmedicon w Warszawie oferuje profesjonalne USG ortopedyczne stawów. W placówce można wykonać USG kolana, stopy, barku, ręki, biodra oraz innych części ciała. To całkowicie bezbolesne, nieinwazyjne oraz krótkie badanie, które pozwala na uzyskanie najbardziej miarodajnych wyników. Jest bezpieczne dla zdrowia pacjenta, co sprawia, że może być nawet wielokrotnie powtarzane bez negatywnego wpływu na jego zdrowie. Wykorzystując zjawisko odbijania ultradźwięków, pozwala ono lekarzowi dostrzec niepokojące zmiany w obrębie mięśni, ścięgien i stawów, a dzięki temu zdiagnozować problem i zlecić właściwe leczenie. To bardzo dokładna metoda stanowiąca znakomite uzupełnienie zdjęć tomograficznych i rentgenowskich. Umożliwia m.in. wykrycie w obrębie danego obszaru ciała wielu patologii wywołujących choroby, np. wysięków płynowych.

Wspomniane badanie polega na przyłożeniu specjalnej głowicy pokrytej żelem do wybranej części ciała pacjenta. Specjalista przesuwa nią po powierzchni skóry, dzięki czemu uzyskuje wyraźny obraz badanych narządów. Jest on wyświetlany na monitorze aparatu USG. Podczas badania pacjent znajduje się w wygodnej dla siebie pozycji siedzącej albo leżącej. Bywa, że ortopeda prosi pacjenta o wykonywanie konkretnych ruchów, np. zginanie nogi w kolanie czy ręki w łokciu. Dzięki temu może on obserwować pracę narządów, co często bardzo pomaga w postawieniu właściwej diagnozy. Jedyny dyskomfort, jaki może odczuwać pacjent, to ewentualnie ten spowodowany wspomnianym ruchem objętej daną dolegliwością czy schorzeniem części ciała. Co istotne, do ortopedycznego badania ultrasonograficznego nie trzeba się przygotowywać. Uzyskany wynik wraz z opisem pacjent otrzymuje od specjalisty od razu po przeprowadzeniu badania.

Dodaj komentarz

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


Również W Pobliżu:

Ayming Polska Sp. z o.o.

Moniuszki 1A

Warszawa

Zobacz

TanieMilitaria.pl

Lasek Brzozowy 13

Warszawa

Zobacz