Opis

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że ochrona środowiska odgrywa niezwykle ważną rolę w życiu współczesnego człowieka. Coraz więcej się o niej mówi i pisze, nie tylko w kontekście zdrowej żywności, segregacji odpadów czy odnawialnych źródeł energii, ale również urządzania ogrodów. Nasuwa się pytanie: co zrobić, by zadbać o naturę, a jednocześnie stworzyć wokół siebie wyjątkową przestrzeń? Czy oba przywołane cele można ze sobą pogodzić? Jak najbardziej. Dowodów na potwierdzenie rzeczonej tezy nie trzeba daleko szukać.

 

Obecnie rosnącą popularnością cieszą się deski kompozytowe, określane również mianem hybrydowych. Skąd taka nazwa? Owe wyroby powstają w oparciu o najwyższej jakości polimery, a także mączkę drzewną, będącą „produktem ubocznym” procesu obróbki drewna. Pierwszy z wyżej wymienionych składników zapewnia im trwałość oraz odporność na różnego rodzaju uszkodzenia, a drugi doskonale wpisuje się w idee ekologii i ochrony środowiska naturalnego. Charakteryzowany materiał - dzięki swej niecodziennej formule - znajduje niezwykle szerokie zastosowanie. Często bywa wykorzystywany przy wykańczaniu tarasów, balkonów, ogrodzeń czy elewacji. W niczym nie ustępuje drogim, egzotycznym gatunkom drewna, takim jak na przykład: bangkirai, merbau albo massaranduba. Wręcz przeciwnie. Jest od nich dużo lepszy. Co przemawia na jego korzyść?

 

Wspomniana już trwałość i ekologiczność to jedne z najważniejszych zalet, jakimi mogą pochwalić się deski kompozytowe. Ale z pewnością nie jedyne. Warto bowiem zwrócić uwagę na fakt, iż  mają jednolitą barwę, a także strukturę. Nie zawierają sęków bądź innych wad „zwyczajnego drewna”. Są łatwe w montażu. Nie wymagają też impregnacji, izolacji ani malowania. Będą dobrze się prezentować przez bardzo długi czas.

 

Kusząca perspektywa, nieprawdaż? Zastanawiasz się jak ją urzeczywistnić? Wystarczy zajrzeć na stronę internetową: tdmtarasy.pl, zapoznać się z ofertą TDM Tarasy Drewniane i wybrać coś dla siebie! Bycie "eco" naprawdę się opłaca! Nie zwlekaj dłużej i przekonaj się o tym na własnej skórze!

Dodaj komentarz

Dnia 2018-07-12 11:29:14 Mateusz napisał:
Ja także, używam tylko desek kompozytowych bo chcę być eko w każdym aspekcie, nie tylko żywieniowym.
Ocena: 4


Również W Pobliżu:

FivE-biuro

Młyńska 5

Poznań

Zobacz

Kaskada Hotel&Restauracja

Międzyzdrojska 37

Poznań

Zobacz

EURO JUMP LESZNO

Gabriela Narutowicza 13

Leszno

Zobacz