Strona główna
Klinika Potocki
Klinika Potocki

Klinika Potocki

14-500, Braniewo, Botaniczna 11

W jakich przypadkach niezbędna jest operacja nerwu łokciowego?

Chociaż pomysł chirurgii jednego dnia powstał w USA i Kanadzie, szybko upowszechnił się również w innych krajach. Jest to rozwiązanie dla wielu szpitali, w których brakuje łóżek dla chorych. Przynosi też wymierne oszczędności, gdyż skraca się do minimum czas pobytu osoby korzystającej z usług w placówce służby zdrowia. Lista operacji wykonywanych w ramach tego rozwiązania jest długa i nieustannie się wydłuża. Są na niej zabiegi z zakresu ortopedii, urologii, chirurgi naczyniowej i wielu innych dziedzin medycznych. Niestety, terminy nawet tych krótkich zabiegów w publicznej służbie zdrowia są nader odległe, dlatego wiele osób decyduje się na korzystanie z niepublicznych placówek.

Chcąc skorzystać z takiej możliwości, można zgłosić się do Kliniki Potocki. Jest to prywatna placówka działająca w Braniewie, mieszcząca się w urokliwym, odrestaurowanym pałacyku. Świadczy ona wiele usług medycznych z zakresu:

  • neurochirurgii,
  • chirurgii ogólnej i naczyniowej,
  • ortopedii

i wielu innych. Dysponuje doświadczonymi specjalistami, których celem jest niesienie pomocy osobom cierpiącym na rozmaite dolegliwości. Przyjmuje chorych po leczeniu zachowawczym kwalifikujących się do leczenia operacyjnego. Lekarze zawsze najpierw przeprowadzają konsultacje mające na celu ustalić zakres zabiegu i metodę. Dlatego klient kliniki powinien przynieść z sobą wyniki dotychczasowych badań.

Do poradni ortopedycznej zgłaszają się osoby z kraju i z zagranicy m.in. na operację nerwu łokciowego, u których rehabilitacja, zastrzyki z kortykosterydów oraz leki przeciwbólowe i przeciwzapalne nie przyniosły rezultatu. W takich przypadkach lekarze zlecają wykonanie badań EMG lub ENG sprawdzających przewodnictwo impulsów w nerwie, a także RTG stawu łokciowego. Pomoże to ustalić przyczynę choroby i podjąć decyzję o dalszym postępowaniu. Celem zabiegu operacyjnego jest m.in. niedopuszczenie do powstania zmian w obrębie stawu łokciowego, które będą nieodwracalne.

Wczesne zgłoszenie się do specjalistów ortopedii i wykonanie zabiegu może zapobiec znacznej degeneracji nerwu i potencjalnie przywróci pełną sprawność ruchową kończyny. Podczas jego trwania lekarze dokonują uwolnienia, a czasami również przeniesienia nerwu łokciowego. Po operacji konieczna jest rehabilitacja i ponowne badanie przewodnictwa nerwu po upływie pół roku. Pozwoli to ustalić, czy zabieg przyniósł oczekiwane rezultaty. 

Copyright 2025 Salus-edukacja.pl - wszelkie prawa zastrzeżone